niedziela, 15 grudnia 2013

Mikołajowe wojsko


Oszalał mi pracownik. W sensie zdecydowanie pozytywnym - robi Mikołaje. Kilka dni temu Ania przyniosła śmiesznego Mikołaja z drewna, co zapłodniło Tereski wenę i teraz, od kilku dni mikołajowe wojsko w wolnych chwilach robi. A, że turystów zbyt wielu nie mamy -  świąteczne porządki i zakupy robią pewnie, więc coraz to nowe Mikołaje powstają i coraz to inne.
Grubaśny korpusik, pyzata buzia, przewiązana paskiem kapota z maleńkimi guziczkami, stópki w buciki z guziczkami odziane. No bomba ! Dla mnie bomba.
I to są dla mnie święta. Kruche ciasteczka obsypane cukrem razem z dzieciakami z ciasta wycinane, mak starannie kręcony, jabłka i orzechy w półmisku, łańcuchy na choinkę z kolorowej bibuły plecione lub z kolorowego papieru sklejane, zapach świąt taki jakiego żadne inne święta nie mają.
Na jakieś zakupy jechać powinnam, świąteczne ingrediencje  do ciast kupić  ale odstraszają mnie tłumy o każdej porze dnia i nachalny, jazgotliwy rejwach do kupowania, kupowania, kupowania naganiający.Może dziś w nocy pojadę.
Chcę świąt cichych, śniegiem zasypanych, takich jak dawniej.

5 komentarzy:

 1. Dla mnie tez bomba!!!!!! Jakże fajniejsze są od tych plastikowych tandetnych dziadków. Ten mały z prawej jest do zakochania się:):):) Nie mam jeszcze nawet planów na święta. Kompletnie ich w tym roku nie czuję. Będziemy tylko we dwójkę z Jaskółem no i moja mama, która potrafi w połowie wieczerzy wstać i pójść do siebie, do łóżka. Chyba będzie skromnie, a potem nareszcie trochę odpoczniemy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marianno:):):) Czytam Twoje blogi systematycznie, ale nie komentuję, bo nie wiem, czy sobie życzysz. Dzisiaj weszłam i wpisałam komentarz- Mikołaje mnie zauroczyły, ale szczerze się przyznam, że pomyliłam blogi. byłam przekonana, że weszłam do Pollyanny. Sory, wiem, że zabrzmiało niefajnie. Jak nie chcesz to nie będę tu pisała. A teraz się wściekaj na mnie, że ciągle mam wątpliwości:):). Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 3. Żartujesz ? Oczywiście, że możesz komentować. Trochę mi brak wcześniejszych sporów :)))))
  Trzymaj się i Wesołych Świąt, we dwójkę też mogą być wspaniałe
  Marianka

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też się bardzo podobają te Mikołaje, są super !

  Pozdrawiam, Tomek

  OdpowiedzUsuń