piątek, 20 maja 2011

wystawa poplenerowa

Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17-tą do Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Wernisaż poplenerowej wystawy studentów malarstwa i szkła ASP Wrocław.


Wprawdzie jeszcze sale puste i wystawa w proszku, szkło - robione w Desnej szlifuje się w Jabloncu - ale wystawę przygotowują sami studenci, których jest sporo więc zdążymy. Chyba... Młyn niebotyczny, bo i Dzień Patrona Szkoły im. Hofmana w Szklarskiej - wypada być, spotkanie w sprawie rewaloryzacji parku - na szczeblu burmistrzowsko -konnserwatorskim, zakupy, dowożenie sztalug - zwykły kocioł przed wernisażem ale nastroje cudne i pogoda prześliczna. Wszystko stoi w słońcu i zieleni.
Studenci w tym roku mieszkali w DW Świteź - malarze i na Orlu - szklarze, którzy tym razem pracowali w hucie w Desnej. Malarstwo już mamy - część wisi, część stoi, szkło jeszcze za granicą. A już południe.
Plener - już nawet nie pamiętam który - studentów trwał od 6 maja do dzisiaj. Nałożył sie, na odbywający się stacjonarnie u nas, plener wykładowców tejże uczelni: 8 - 15 maja. Ten zaś odbył się po raz pierwszy i będzie odbywał się dwukrotnie w roku przez trzy najbliższe lata. W efekcie powstanie kolekcja współczesnego malarstwa karkonoskiego - dopełnienie kolekcji autorstwa artystów lokalnych.

Tyle w ramach sprawozdania. A generalnie: NO PIĘKNIE JEST !!!

1 komentarz: