czwartek, 22 sierpnia 2013

wystawa całkiem przypadkowa

O wystawie pisać dużo nie będę bo dość skromna jest i zobaczyć można ją u nas -  do 13 września wisieć będzie.. O wernisażu bym chciała ale pewnie nie uda mi się tej atmosfery oddać, więc nie spróbuję nawet. Rzadko spotyka się ludzi tak bardzo przejętych tym co robią. Artystyczni neofici - nieprawdopodobny entuzjazm.  Ich ekscytacja przeniosła się na nas. Wernisaż o 11 w południe -  marna  pora na gości a dopisali, że hej. 
Bohaterowie to grupa związana z Maćkiem Piotrowskim z Leszna (fotka w środku), malarzem, rzeźbiarzem i poetą, absolwentem ASP we Wrocławiu (dyplom u prof. Skarbka herbu Abdank, wrzucam link do jego strony bo odlotowa jest, podobnie jak jej bohater, który czemuś Elvisa mi przypomina: http://krzysztofskarbek.pl/). Część z nich to amatorzy, wśród nich artystyczni goście z Włoch. Plener zrobili sobie w sąsiednim pensjonacie "Do Słońca", gdzie wcześniej Hauptmannowie z kompanią przesiadywali przy winku i dyskusjach ognistych. Tam też zrobili wystawę przedplenerową, którą nadal tam można zobaczyć. Plener trwał tydzień, artystów wszędzie było pełno, również u nas i w naszym zachwycającym parku. Powiesili wystawę w jeden dzień a na wernisaż przyszli z winem i  muzyką. Wśród plenerowiczów była dwójka muzyków: Michał Dobrzyński - młody kompozytor, który w trakcie pleneru  stworzył miniaturkę muzyczną "Przestrzeń" do obrazu "Czas" Maćka Piotrowskiego - partyturę dostaliśmy w darze. Prawykonanie na skrzypcach w akompaniamencie elektronicznego instrumentarium nastąpiło na wernisażu.
http://www.pwm.com.pl/Micha%B3_Dobrzy%F1ski_rozpoczyna_wsp%F3%B3prac%EA_z_PWM__Aktualno%B6ci__prod__gp1__id2895352.html
Tępa muzycznie jestem, to było coś w stylu Pendereckiego a o dziwo - zachwyciłam się. Nie tylko ja zresztą. To tyle. Na fotkach - rozmarzona muzycznie Dorota - szefowa galerii Promocje, Piotrek Tyszkowski - dr na ASP, artystyczny guru pleneru, Zygmunt Trylański, jak zwykle w otoczeniu kobiet choć tylko fotograficznym, ale swój do swego ciągnie oraz migawki z wernisażu.
Jutro jadę w świat.

1 komentarz:

  1. http://www.portalik24.pl/home-page/informacje/1270-maciej-piotrowski-i-jego-przyjaciele

    OdpowiedzUsuń