piątek, 1 kwietnia 2011

Dzisiaj o 17.00 wernisaż wystawy Janusza Motylskiego


Są artyści, którzy mieszkając w Karkonoszach korzystają z tutejszego genius loci lecz ich sztuka konstytuuje się w zupełnie innych rejonach świadomości. Są też tacy, w których sztuce inspiracje Karkonoszami są wyraziste i czytelne. Do nich należy Janusz Motylski. Mieszkaniec Karpacza,

członek - współzałożyciel stowarzyszeń artystycznych: Korkontoi i Nowy Młyn, artysta, pedagog, aktywny animator kultury, swoim życiem sławiący specyficzne piękno naszego górskiego regionu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, laureat prestiżowej nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego - ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W KULTURZE w 2006 r.

Urodził się tutaj, dyplom z malarstwa uzyskał w Cieszynie, w pracowni Alfreda Bierawy, po studiach zamieszkał w Karpaczu. I tu, między pracowitym dniem codziennym a metafizycznym górskim światem kręci się jego aktywne życie osobiste, społeczne i artystyczne. W dziedzinie artystycznej jest to głównie malarstwo, rysunek i grafika oraz tkanina artystyczna.

Niektórzy mówią, że jego akwarele są malowane jakby pędzlem Friedricha Iwana. ( 1889 - 1967, Członek stowarzyszenia Św. Łukasza w Szklarskiej P.)

1 komentarz:

  1. pan jasiu był moim nauczycielem plastyki w podstawówce ;) chociaz u niego miałem 5 !a u kowalskiej 2 ;(ledwo!fajny gość!/adrian karpacz/jelenia góra

    OdpowiedzUsuń