czwartek, 3 grudnia 2009

Mówią - nie chwal dnia przed zachodem ale jak się sama nie pochwalę to kto ?

Dzisiaj w jeleniogórskim BWA było otwarcie wystawy Beaty Kornickiej - Koneckiej, mojej ulubionej artystki ze Szklarskiej. Bardzo żałuję, że nie zdążyłam, ale czekaliśmy na transport obrazów z Nowego Sącza – w końcu 14 grudnia otwieram największą chyba w okolicy w ostatnich latach wystawę starego malarstwa (!!!). Mamy fantastyczny finisz w tym roku, wystawa co dwa tygodnie. Najpierw sztuka współczesnej kolonii artystów czyli „Nowy Młyn zaprasza”, potem międzynarodowa poplenerowa szkła EKOGLASS a teraz klasyczne malarstwo historyczne – polskich malarzy żydowskich. Najwyraźniej z gumy jest to nasze małe muzeum o fantastycznej atmosferze. Tak, to na pewno zasługa naszej czarnej kocicy, która ostatnio namiętnie wyleguje się na rurze co na sali wystawowej.

Koło 17-tej zajechał konwój ze 100 obrazami, rozgruzowaliśmy auto tylko, jutro będziemy przyjmować na stan. Dużo i duże. Widziałam je wszystkie na zdjęciach ale nie znałam wymiarów, myślałam, że raczej maleństwa. A tu.. no, no, jak to się zmieści to będę cudotwórcą. Jeszcze w niedzielę przyjedzie transport następnych 20 obrazów – z Kazimierza.

Przedwczoraj i wczoraj ściągaliśmy Hofmana i malarstwo niemieckie ze stałych wystaw, dwa dni pakowania i dziś transport. Część pojedzie do Przemyśla, część – do konserwacji. Przebudowaliśmy wystawę EKOGLASS grupując ją w jednej sali (z odrobiną straty dla estetyki całości ale szkło broni się samo), zmieniliśmy ciutkę stałe ekspozycje poświęcone Hauptmannom i trwa teraz wielkie malowanie sal. Ja się po prostu zwyczajnie cieszę jak wariatka !!!!!!!

No dobra, do roboty i do Beaty, o której może coś skrobnę, choć nie wiem czy mi się uda moim grafomańskim stylem o jej twórczości dobrze napisać.

9 komentarzy:

 1. Póki co o Beacie pisze Tomek, więc tam odsyłam:

  http://nieregularnik-nieperiodyczny.blogspot.com/2009/11/beata-kornicka-kornecka-w.html

  OdpowiedzUsuń
 2. ps. No i jutro w Muzuem Karkonoskim w Jeleniej Górze otwarcie wystway szkła "Unikaty - Szkło polskie XXI w." Też zapraszam w ich imieniu.M.

  OdpowiedzUsuń
 3. I jeszcze Janusz Jaremen
  zaprasza do Teatru na wernisaż:

  Witam serdecznie,

  W imieniu Stowarzyszenia Magna Silesia serdecznie zapraszam na wernisaż
  wystawy fotografii pt. "Miasta i Ogrody", poznańskiego artysty Macieja Kuszeli,
  który odbędzie się 6 grudnia (niedziela) o godz. 18.00 w Galerii
  SKENE (parter budynku Teatru Norwida).

  OdpowiedzUsuń
 4. Napisałam wprawdzie o beaty sztuce ale jak się czegoś nie czuje to wychodzi jedno wielkie g... Napisze, jak zobaczę wystawę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale u Was cudnie!Tyle się dzieje!Mio

  OdpowiedzUsuń
 6. Mio a myślisz,ze w łodzi dzieje mnie się mniej ? Tylko drożej i trudniej dotrzeć bo większy rozrzut. U nas kumulacja bo dużo artystów, mało miejsca. M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ta wystawa u nas.. no powaliła mnie trochę na kolana. Nie są to może Tycjany ale taka masa przeszłości naraz - chylę czoła.M.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uda ci się przebic tłum na wernixie w karkonoskim ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Póki co nie mogę się wyrobić, doby mi brakuje. M.

  OdpowiedzUsuń