piątek, 11 marca 2016

xxx

Chce mi się gadać, szczerze do bólu. Nie mam z kim. Rodziny o pokolenie młodszej i pokolenie starszej martwić nie należy -  zrobią z igły widły, przyjaciółki.... chyba już kiedyś powiedziałyśmy sobie wszystko o wszystkim. O czymże chciałabym pogadać ? A np. o śmierci.  Temat tabu w naszej kulturze, temat który natychmiast sprowokuje odpowiedzi typu "przestań, jeszcze masz czas", nie gadaj głupot, jesteś za młoda", albo i panikę "ona o czymś mi nie mówi !". Nie o to chodzi. Dzisiaj w drodze do pracy przemknęło mi przez myśl, że w sumie śmierć to musi być nieprawdopodobna ulga, od wszystkiego, co usiłujemy sobie narzucić kurczowo trzymając się życia. A tak naprawdę nic już ode mnie nie zależy poza resztą mojego życia. A czy kiedykolwiek zależało ?
Jestem zmęczona, nic mi się nie chce, nie umiem się cieszyć, ludzie mnie nudzą, nic mnie nie motywuje bo nie widzę sensu.  Ja. mi, mnie, ja, ja, ja, tak ja. Chcę pogadać o sobie. Jestem pępkiem swojego świata. Właściwie to może chciałabym wypłakać się na cudzym ramieniu. Ale z czego ? Ze starości ?

5 komentarzy:

 1. Piękna do takich rozmów byłaby Jola Włoch - pseud. Sonia Raduńska - jej ksiązki wystarczaja mi za takie rozmowy- a o starości/ samotnosci jest jej ostatnia ksiązka ,, Solo'' . Moja ulubiona natomiast to Białe Zeszyty. Wyczuwam w WAs bratnie dusze :) W ogole lubie takie fajne Babki jak WY :) pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna do takich rozmów byłaby Jola Włoch - pseud. Sonia Raduńska - jej ksiązki wystarczaja mi za takie rozmowy- a o starości/ samotnosci jest jej ostatnia ksiązka ,, Solo'' . Moja ulubiona natomiast to Białe Zeszyty. Wyczuwam w WAs bratnie dusze :) W ogole lubie takie fajne Babki jak WY :) pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Aniu za taką ocenę. Sonia Raduńska jest psychologiem, ja domorosłym psychologiem, ale fakt "Białe zeszyty" pomogły mi bardzo w najtrudniejszym momencie mojego życia. Lubię sobie pogadać o życiu, na żywo najbardziej.

  OdpowiedzUsuń