niedziela, 18 września 2011

Urszula Broll
Ostatnio chyba bloger coś szwankuje, bo trudno jest ustawiać tekst po swojemu. Jadę dzisiaj do Urszuli Broll. (Ależ ja się o sławy ocieram !!!). Miałam dopołudnia jechać ale znienacka okazało sie, że mam pracować. A może to skleroza mnie rąbie tak mocno, że zapomniałam o pracy... Ale żeby pracoholik o pracy ? Niemożliwe.
Przesieka, gdzieś środkowa część wsi..ups… .pardon, miejscowości wypoczynkowej. Wąziutka i stroma ulica Słoneczna, po lewej strome zbocze w górę, po prawej – strome zbocze w dół. Mogłabym tam mieszkać, gdyby los tak zechciał. Pod koniec ulicy, po lewej, na zboczu niewielki stary dom na licowanej kamieniem ścianie odsłoniętej piwnicy. I zarośnięty swobodnie trawą i zielskiem ogród - minimalna ingerencja człowieka w roślinny świat. To jest cichy, jakby zapomniany trochę dom Urszuli i Henryka Smagacza. Bardzo rzadko tam bywam, bo nie należę do tego kręgu znajomych. Ale każdy swój pobyt tam odbieram bardzo pozytywnie. Wyjeżdżam naładowana pozytywną energią. Nie wiem, czy to ich spokojny, daleki od miejsko - wiejskiej typowej aktywności tryb życia, czy wyciszona osobowość Urszuli, tam człowiek zbiera pozytywne fluidy. Urszula choruje, mam nadzieję, że moje odwiedziny mieć będą pozytywny sens.
http://galeria-bwa.karkonosze.com/wyst/2005/broll/index.php?txtID=0
http://www.przesieka.pl/broll.html
http://yogin.pl/galerie/sztuka/299-urszula-broll-magiczne-mandale.html
http://www.artinfo.pl/?pid=events&sp=relation&id=6196&lng=1

6 komentarzy:

 1. Witam serdecznie!

  Piszę pracę magisterską pod względem architektury i malarstwa o cystersach. Mam na oku dwa opactwa w Jędrzejowie(Morimond Mniejszy), o którym wspomniała Pani w jednym z postów na swoim blogu oraz o opactwie w Rudach Wielkich jako odłam Jędrzejowa. Czy posiada Pani jakieś materiały, publikacje, teksty, elektroniczne lub nie, które mogłyby mi pomóc w pisaniu pracy?

  Proszę o kontakt: kuba.bejko@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm,,, moja magisterka dotyczyła barokowego malarstwa w klasztornym kościele w Lubiązu, cysterskim notabene. Komplet materiałów do Lubiąża znajduje się w AP we Wrocławiu,. Co do Jędrzejowa - wiem tyle co wszyscy:)))M

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm,,, moja magisterka dotyczyła barokowego malarstwa w klasztornym kościele w Lubiązu, cysterskim notabene. Komplet materiałów do Lubiąża znajduje się w AP we Wrocławiu,. Co do Jędrzejowa - wiem tyle co wszyscy:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień Dobry, przypadkowo trafiłam na Pani bloga - poszukując kontaktu do p. Urszuli Broll, Bardzo mi się podobają Jej mandale. Czy może mi Pani pomóc w dotarciu do Niej?
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. galeria 111@gmail.com21 kwietnia 2013 14:48

   czy znalzała Pani ten kontakt i co z tego wyniknęło . Przygotowuję wystawe z prac p. Urszuli Broll własnie
   w oparciu o mandale - wszyskie uwagi sa cenne
   podrawiam
   M .G galeria 111

   Usuń
 5. 58-563 Przesieka ul. Słoneczna 7

  OdpowiedzUsuń